AKTUALNOŚCI  >  WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
10.12.2021
Kawalerowie Orderu Świętego Stanisława

Poniżej publikujemy wykaz osób ważnie włączonych w poczet odznaczonych Orderem Świętego Stanisława w latach 1979-2021 – nadania uznane i zatwierdzone. Osoby, które uważają, że zostały pominięte w tym spisie, mogą zgłaszać do Wielkiej Kapituły – na adres Bractwa Orderu Świętego Stanisława w Krakowie – swoje udokumentowane nadania Orderu celem ich weryfikacji i ewentualnego uzupełnienia prezentowanego wykazu.

Klasa I – Krzyż Wielki

Stanisław Pagacz (1998, 2003), Tadeusz Gorycki (2003), Zbigniew Boznański (2003), Władysław Stanisławski (2011), bp Jan Niemiec (2011), bp Jan Wątroba (2017), Stanisław Armółowicz (2021)

Klasa II – Krzyż Komandorski z Gwiazdą

Stanisław Pagacz (1997), Władysław Stanisławski (1998), Zdzisław Ruszel (1999, 2003), Robert Pająk (2009), Grzegorz Madej (2020), Feliks Foryt (2020)

Klasa III – Krzyż Komandorski

Zbigniew Boznański (1997), Zdzisław Ruszel (1997), ks. Władysław Bielatowicz (1999), Tadeusz Gorycki (1999), Zbigniew Boczkowski (1999), Gabriel Brzęk (1999), ks. Maksymilian Dziedzic (1999), Grzegorz Madej (2006), Robert Pająk (2006), Kazimierz Łysak (2006), Piotr Gorycki (2006), Marian Gorycki (2006), ks. Władysław Pasiut (2007), Krzysztof Gawor (2007), Aleksandra Świderska (2007), Stanisław Szefer (2007), ks. Wiesław Znamirowski (2009), Stanisław Bańbor (2009), ks. Paweł Postawa (2009), Stanisław Kuta (2009), Kazimierz Smolak (2009), Ryszard Ścigała (2010), Maria Witkowska (2010), Kazimierz Witkowski (2010), Marek Roleski (2010), Kinga Witek (2010), Grzegorz Knapik (2010), Tomasz Petelicki (2010), Zofia Buryło (2011), Tadeusz Kandela (2011), Bogdan Kurek (2011), Mirosława Malisz (2011), Władysław Wilkosz (2011), Ryszard Jarosz (2011), Andrzej Szetela (2011), Jan Niedziela (2011), Zofia Niedziela (2011), Tomasz Łakoma (2011), Andrzej Niedziela (2011), Katarzyna Niedziela (2011), Maria Gajda (2012), Stanisław Wolak (2013), ks. Józef Kania (2014), Zuzanna Kurtyka (2016), Andrzej Muniak (2016), Jan Płonka (2016), ks. Roman Twaróg (2016), Klasztor Kapucynów Sędziszów Młp. (2017), ks. Józef Dobosz (2017), ks. Stanisław Słowik (2017), ks. Stanisław Jachowicz (2017), Feliks Foryt (2017), ks. Jacek Staszak (2017), ks. Jan Kuc (2017), o. Piotr Spiller (2017), ks. Andrzej Jedynak (2017), ks. Andrzej Skiba (2017), ks. Wojciech Szlachta (2017), ks. Józef Stanowski (2017), ks. Mariusz Mik (2018), ks. Bogdan Janik (2018), ks. Artur Grzęda (2018), ks. Bogusław Bogaczewicz (2019), o. Andrzej Szczypta (2020), Józef Bąk (2020), Tomasz Woś (2020), Mieczysław Klimek (2020), Krzysztof Filip (2020), Robert Żegliński (2020), ks. Henryk Pszona (2020), Mieczysław Deptuch (2020)

Klasa IV – Krzyż Oficerski

Tadeusz Gorycki (1997), Mirosław Czechowski (2012), Dorota Skrzyniarz (2013), Barbara Koszyk (2013), Grzegorz Kozioł (2013), Kazimierz Krawczyk (2013), Marta Krawczyk (2013), Jan Kudelski (2013), Stanisław Nagórniak (2013), Dorota Skrzyniarz (2013), Maria Słowik (2013), Stanisław Słowik (2013), Magdalena Starostka (2013), Jerzy Gwiżdż (2017), Andrzej Szlachta (2017), Mieczysław Janowski (2017), Stanisław Rusznica (2017), Zbigniew Leśniakowski (2017), s. Stefania Grycman (2018), s. Janina Łanik (2018), Piotr Kaszubski (2018), Mirosław Chmieliński (2018), Arkadiusz Stefaniak-Guzik (2020)

Klasa V – Krzyż Kawalerski

Barbara Kościńska-Kramarz (1998), Łukasz Koszyk (2013), Małgorzata Koszyk (2013), Grzegorz Krawczyk (2013), Joanna Krawczyk (2013), Beata Łopatka (2013), Łukasz Łopatka (2013) , Feliks Foryt (2016), Łukasz Uliasz (2016), Aleksandra Floras (2017), Janusz Kowalkowski (2017), Mieczysław Deptuch (2017), Tomasz Adamiec (2017), Marian Hady (2017), Józef Kyc (2017), Władysław Mlaś (2017), Zygmunt Osip (2017), Józef Jodłowski (2017), Eugeniusz Borkowski (2017), Antoni Golonkiewicz (2017), Emil Jurkiewicz (2017), Marek Jurkiewicz (2017), Jerzy, Jęczmienionka (2017), Ryszard Piekło (2017), Marek Koberski (2018), Stanisław Ruszała (2018), Andrzej Filip (2018), Jan Fac (2018), Michał Magryś 2018), Adam Panek (2018), Jan Gołąb (2018), Jerzy Dynia (2018), Filip Zieliński (2019), Maciej Zielenow (2020), Tomasz Kucmus (2020), Krzysztof Rydzelewski (2020), Paweł Świetlik (2021), Marcin Latek (2021)

 

wstecz



              Strona Bractwa Orderu Świętego Stanisława