AKTUALNOŚCI  >  WYDARZENIA  >  SZCZEGÓŁY
07.11.2021
Jubileusz 25-lecia Bractwa Orderu Świętego Stanisława

To już 25 lat tworzymy patriotyczną historię odrodzonego Orderu Świętego Stanisława. Miniony okres działalności nie należał do łatwych, niemniej pokonaliśmy napotykane trudności i wytrwale pozostajemy nie tylko najstarszą, ale i wiodącą organizacją, która niezawodnie kontynuuje rycerską tradycję zapoczątkowaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w 1765 roku. W tym czasie pozyskaliśmy do naszego dzieła wielu znakomitych członków i sympatyków Orderu i Bractwa – w kraju i z zagranicy.

Do naszego grona wciąż zapraszamy wszystkich tych, którzy w swym życiu kierują się uniwersalnymi chrześcijańskimi wartościami i o ich urzeczywistnienie zabiegają środkami pokojowymi. Pragniemy, aby te wartości stały się głównym wyznacznikiem codziennych zmagań o rozwój i lepszą przyszłość naszego narodu i państwa, tak w polityce, jak i w życiu społecznym i gospodarczym Polski; naszym celem jest także pozyskiwanie przyjaciół i walka o dobre imię Polski i Polaków poza granicami kraju. Tworzymy solidarny i lojalny zespół ludzi, wśród których nie ma miejsca na zdrajców kultywowanej idei.

Obchody 25-lecia Bractwa Orderu Świętego Stanisława przypadły w okresie wciąż trwającej pandemii koronawirusa i Covid-19. To niewątpliwie ogranicza zakres możliwości działania komandorii i przeoratów. Organizując obchody rocznicowe, wciąż pamiętajmy o zachowaniu wymaganego reżimu sanitarnego i innych niezbędnych środków ostrożności. Zalecamy spotkania w małych grupach, we własnym gronie odznaczonych Orderem Świętego Stanisława z ich rodzinami.

Stanisław Pagacz,

IX Wielki Mistrz Orderu Świętego Stanisława

 

 

 

wstecz              Strona Bractwa Orderu Świętego Stanisława